Thunder Laser вийшла на світовий ринок у 2015 році з серією Nova, яка швидко стала популярною завдяки надійності, продуктивності та зручності використання. Лінійка Nova Plus — це сучасне покоління CO2-лазерних станків із металевою радіочастотною трубкою, що забезпечує вищу якість променю, довший срок служби, стабільну роботу та високоточне гравіювання й різання. Модель Thunder Laser Nova Plus 51 — промисловий універсал із робочим полем 130×90 см, який дає змогу обробляти великі матеріали без поділу макета на частини. Станок якісно працює з деревом, фанерою, акрилом, склом, пластиком, шкірою, папером, каменем, гумою та іншими матеріалами.
Ключовою конструктивною особливістю Nova Plus 51 є використання металевої радіочастотної (RF) лазерної трубки CO2, що є технологічним кроком вперед. У порівнянні з класичними скляними лазерними трубками металеві трубки забезпечують кращий контроль лазерного променя. Це дозволяє генерувати стабільний лазерний промінь діаметром 0,05 мм та гравіювати з роздільною здатністю до 2000 DPI та максимальною деталізацією. На відміну від скляних лазерних трубок, що потребують водяного охолодження з використанням чиллера – RF-трубки мають міцний металевий корпус та обладнані вбудованою системою повітряного охолодження. Потужні вентилятори та висока теплопровідність металевого корпусу забезпечують ефективне розсіювання тепла. RF труби працюють за низьковольтною технологією без використання високовольтних блоків живлення, що підвищує загальну надійність електронних компонентів та безпеку експлуатації вцілому. Робочий ресурс RF трубки становить понад 10 000 годин, а також її можна перезаправляти та використовувати повторно.
Nova Plus 51 спроектований для промислових навантажень в режимі 24\7. Станок побудований на базі міцного сталевого корпусу з правильною геометрією, що забезпечує стабільність при екстремальних навантаженнях. Надійна система приводів базується на профільних роликових направляючих та гібридних крокових двигунах LeadShine (кут кроку 1,2°), гарантують стабільність траєкторії та виняткову точність навіть при високих динамічних навантаженнях. Механіка стабільно відпрацьовує на швидкостях до 1200 мм/с з прискоренням 2,5G(25 000 мм/с²) при гравіюванні. Система сенсорного автофокусування ідеально точно визначає фокусну відстань до матеріала.
Електроніка станка побудована на фірмових платах Thunder Laser промислового класу. За безпеку та оптимізацію процесів відповідають спеціалізовані модулі: TL-Timer синхронізує цикли витяжки з роботою лазера, а плата Flap аналізує дані від усіх сенсорів, забезпечуючи стабільну та безпечну експлуатацію.
Якість лазерної обробки в Nova Plus 51 безпосередньо залежить від роботи двоканальної системи піддуву повітря Dual Air Assists™. Вона дозволяє динамічно керувати потоками високого та низького тиску, адаптуючи параметри повітрянного піддуву під конкретний технологічний процес. Система автоматично перемикається між двома незалежними контурами, кожен з яких має власний регулятор для налаштування. Високий тиск використовується для наскрізного різання – потужний потік допомогає зробити чистий та акуратний наскрізний зріз без нагару, низький тиск ідеально підходить для гравіювання – забезпечує чіткість і деталізацію малюнка. Для контролю тиску повітря в системі використовується пневматичний датчик SMC. Він аналізує тиск повітря у реальному часі. Якщо тиск падає нижче критичного значення, датчик подає сигнал для зупинки станка. Це запобігає перегріву та пошкодженню фокусуючої лінзи, а також мінімізує ризик загоряння або плавлення матеріалу.
Thunder Nova Plus 51 — це високотехнологічний станок з багатою базовою комплектацією, розроблений для вирішення складних промислових завдань. До комплекту поставки входить: моторизований підйомний стіл, наскрізні дверцята (дозволяють працювати з великогабаритними об’єктами), потужна малошумна витяжка, двоконтурна пневмосистема піддуву, червоний покажчик траєкторії лазерного променя, сенсорний автофокус, вбудована 5-мегапіксельна камера з алгоритмами інтелектуального розпізнавання та позиціонування, 2,5″ лазерна головка, сенсорна панель із інтуїтивним інтерфейсом, 1 Гб вбудованої пам’яті для збереження проектів, піддон для збору відходів, датчики безпеки та багато іншого. Камера ідентифікує межі матеріалу та вже оброблені області, що дозволяє миттєво знаходити нові зони обробки без ручного налаштування. Сенсорне автофокусування автоматично визначає фокусну відстань через механічний контакт.
Для промислових підприємств, які працюють у режимі високих навантажень, безпека є базовим пріоритетом. Nova Plus 51 спроектований за стандартами промислової безпеки, що передбачає ізоляцію робочої зони та комплексну систему безпеки з датчиками та платами безпеки. Станок обладнано захисним склом, яке захищає від залишкового лазерного випромінювання. Плата Flap здійснює безперервне опитування датчиків в режимі реального часу. Система припиняє роботу станка після “спрацювання” датчика на відкриття будь-якого відсіку або підвищення температури до критичного рівня в робочій зоні і вмикає світлову та звукову сигналізацію. Датчик SMC здійснює контроль тиску повітря в двоканальної системи піддуву, мінімізуючи ризик займання матеріалу в зоні різу. Вдосконалена конструкція повітрозабірника із збільшеною площею поверхні в Nova Plus покращує ефективність димовидалення. Безпеку оператора доповнює кнопка аварійної зупинки, яка миттєво знеструмлює і зупиняє всі робочі процеси у разі позаштатної ситуації.
Інтеграція Nova Plus 51 на підприємстві дозволяє кардинально збільшити виробничі потужності завдяки його здатності легко адаптуватися до будь-якого виробничого процесу. Базова конфігурація станка є лише основою, передбачено можливість розширення його функціоналу. Доступна опція підключення роторної осі для гравіювання циліндричних виробів: ручки, термоси, чашки, стакани, кухлі. У стандартній комплектації станок оснащений 2,5″ лазерною головкою. Завдяки модульній конструкції можна встановлювати змінні лінзові трубки розміром 1,5″, 2″ та 4″ без заміни всієї головки. Це дозволяє оперативно переналаштувати обладнання під будь-які завдання: від розкрою товстих плит до надточного гравіювання.
| Назва | Значення |
| Лазерне джерело | 60/80/100/120Вт |
| Робоча зона | 1300x 900 мм |
| Розмір столу | 1331 x 955 мм |
| Макс. висота матеріалу | 225 мм |
| Робочий стіл | Сотовий + лінійний |
| Розміри(Ш x Г x В) | 1920 х 1205 х 1115 мм |
| Вага | 378 кг |
| Швидкість гравіювання | 1000 мм/с |
| Прискорення | 2.5G |
| Вбудована пам’ять | 1ГБ |
| Візуалізація | Камера |
| Роторна вісь | Так(опція) |
| Пневматична система | Дві лінії подачі повітря з регуляторами і датчиком тиску |
| Автофокус | Так |
| Охолодження | Повітряне: 60Вт, 80Вт; Водяне: 100Вт, 120Вт |
| Витяжна система | Тихошумний витяжний вентилятор |
| Діаметр витяжного отвору | 195 мм |
| Фокусна лінза | 2,5″(Стандарт) 1,5″/2,0″/4,0″(Опція) |
| Роздільна здатність гравіювання | 1000 DPI з лінзою 2,5″, 2000 DPI з лінзою 1,5″ |
| Програмне забезпечення | RDWorks/LightBurn(опція) |
| Гарантія | 2 роки на машину, 1 рік на лазерне джерело |